سامانه‌ی گزارش و مدیریت آسیب‌پذیری با‌گ‌جو

باگ‌جو یک سرویس مبتنی بر خرد جمعی می‌باشد. در این سرویس برنامه‌نویس‌ها و متخصصان امنیت به کمک کسب و کارها و برنامه‌نویس‌های دیگر می‌آیند تا مشکلات و ضعف‌های امنیتی در سیستم آنها را کشف و رفع نمایند. برای امن سازی یک سرویس (برنامه تحت وب، برنامه موبایل و هر نوع سرویس دیگر) خدمات امنیتی متفاوتی مانند تست نفوذ پذیری، ممیزی کد، سخت‌سازی، راه اندازی واحد مرکز عملیات امنیت و ... وجود دارد.

هر یک از این روش ها مشکلات و معایب خاص خود را دارند. مثلا مشکل روش تست نفوذ این است که، خیلی از تیم‌ها فقط از ابزارهای خودکار غیر‌هوشمند مانند WebInspect یا Acunetix جهت تست سیستم استفاده می‌کنند. واضح است که این ابزارها محدودیت‌های فراوانی دارند؛ برای مثال این ابزار‌ها ترافیک و بار بسیاری زیاد ایجاد می‌کنند ولی نمی‌توانند آسیب‌پذیری‌های منطقی و یا حتی نوع خاصی از آسیب‌پذیری XSS را کشف کنند. همچنین برخی از تیم‌‌هایی که تست نفوذپذیری انجام می‌دهند تعداد نیروی‌های فنی آنها کمتر از 10 نفر می‌باشد و حتی ممکن است فاقد تجربه و دانش کافی و به روز باشند؛ در نتیجه خروجی ارزیابی آنها بی‌کیفیت است و معمولا همه‌ی اجزای سیستم را تست نمی‌کنند.

با این‌حال در سامانه‌ی باگ‌جو هدف جایگزینی روش و ساختار جدید با راه‌حل‌های کنونی نمی‌باشد. باگ‌جو به عنوان یک پشتیبان و یا یک سامانه‌ی گزارش و مدیریت آسیب‌پذیری در اختیار کسب و کار‌ها و متخصصین امنیت قرار می‌گیرد تا به واسطه‌ی آن دو طرف به راحتی در ارتباط با یک‌دیگر قرار بگیرند و امکان مدیریت رویداد‌ها برای هر دو طرف وجود داشته باشد.

o مزایای کلیدی استفاده از سامانه‌ی باگ‌جو به شرح زیر می‌باشد:
  1. به صورت مداوم (7*24) توسط افراد مختلف (تعداد افراد نامحدود)، تمام اجزای یک سیستم مورد ارزیابی قرار گرفته می‌شود.
  2. در این روش سرویس به صورت واقعی و دقیق مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد و نگرانی های مربوط به روش های دیگر را کاملا از بین خواهد برد.
  3. هزینه های سازمان جهت تست امنیت کاهش می یابد، زیرا تنها زمانی هزینه‌ای پرداخت می‌شود که یک آسیب‌پذیری معتبر گزارش شود و البته به میزان اهمیت آسیب پذیری پول پرداخت می‌شود.
  4. در طول زمان دریافت گزارش‌ها ممکن است یک آسیب پذیری توسط چند نفر به صورت همزمان گزارش شود، این رویداد نشان‌دهنده‌ی دو مساله‌ی مهم می‌باشد. اولا شما از صحت آسیب‌پذیری مطمئن خواهید شد، ثانیا تعدد گزارش‌ها در مورد یک آسیب‌پذیری، نشان دهنده‌ی آسان بودن کشف و بهره‌برداری از آن می‌باشد.
  5. با استفاده از آمار و اطلاعاتی که سامانه‌ی باگ‌جو ارایه می‌دهد سازمان می‌تواند نوع و نرخ آسیب پذیری‌های دریافتی را بشناسد و سعی کند بر اساس آن برنامه‌نویسان مربوطه را آموزش دهد.
  6. تحت سامانه‌ی باگ‌جو امکان تعامل و دریافت خدمات بیشتر (مانند تست مجدد آسیب پذیری ها - تست بازگشت) از گزارش دهنده آسیب پذیری فراهم است.
  7. امکان اجرای برنامه‌ی مدیریت آسیب‌پذیری به صورت خصوصی و اختصاصی بر اساس‌ نیاز وجود دارد.

واحد امنیت شرکت ثمین‌رای با تجربه‌ی بین‌المللی در زمینه گزارش و مدیریت آسیب پذیری مسولیت نگهداری سامانه‌ی باگ‌جو را بر عهده‌ دارد. برای اطلاعات بیشتر و درخواست خدمات
با ما تماس
بگیرید.